Vi opdaterer vores hjemmesidedesign for at forbedre oplevelsen på vores hjemmeside.

Sct. Jacobi Kirke, Varde
We create relations

konfirmander 2021

Her kan du se, hvem der skal konfirmeres august-september i Sct. Jacobi kirke. 

Selve konfirmationsgudstjenesterne er kun for indbudte. 

Eventuelle telegrammer  og hilsener mv  kan afleveres på konfirmationsdagen fra ca. 1 time før første konfirmation i  Kirkens Hus, Kirkepladsen 4 (det lille gule hus ved siden af kirken). Der er personale i Kirkens Hus, der kan være behjælpelig.

 

Lørdag den 14. august kl. 9

Amalie Sillesen Petersen

Anders Brinch Møller

Cecilie Glargaard Simonsen

Christian Ringgaard Knudsen

Christian Schmidt Hansen

Emil Riber Christiansen

Hjalte Brink Nikolajsen

Jasmin Stephi Wolgast Fredsted

Mads Juel Hansen

Magnus Lybecker Steffensen

Mathilde Marie Friis Campolin Sveigaard

Mads Lund Bondesen

Mika Jörn Folmann

Oscar Rue Clausen

Peter Friis Højrup

Sofie Lykke Gade

Simon Riddersholm Jessen

 

Konfirmation den 15. august kl. 9

Anne Lund Pallesen

Asta Damgaard Heith Henriksen

Carl Emil Frahm Christiansen

Carl Emil Kamstrup Hagen Lauridsen

Emil Tofting Aas

Jeppe Ersgaard Jellinge

Lasse Højbjerg Mortensen

Laura Juul Morgenstjærne

Liva Foverskov

Mads Vanting Ahle

Marcus Lyngdahl Damborg

Mikkel Skavdal Højberg  Oskarson

Sigurd Liestmann Fogh Sørensen

Smilla Spangsberg Uhre

Tony Michael Petersen Dalager

 

Konfirmation den 15. august kl. 11

Anne Meldgård Thomsen

Aviaja Neder-Helman

Frederik Selmer Blavnsfeldt

Isabella Worm

Jeppe Graversgaard Ravn

Johanne Krogh Andreassen

Kathrine Rahbek

Luca Ulletved

Lærke Hjul Ottesen

Malte Lindholm Rechnagel

Malthe Borreschmidt Overgaard

Mie Elliot Krog-Meyer

Mikala Munksgaard Møller

Nanna Overgaard Christensen

Oline Glud Edske

Oliver Hebsgaard

Sebastian Imhof Schmidt

Sebastian Remmer Jerne

Shawn Lange Thomsen

Thea Søbye Rosendal

 

Konfirmation søndag 22. august kl. 9.00

Camilla Pontoppidan Hansen

Caroline Sand Simonsen

Emily Strandbygaard Lund Hansen

Fie Søndergård Slaikjær

Filippa Kristine Buch

Freja Hindsig

Ida Ravn Christensen

Johanne Østergård Wollerup

Katrine Vind Kristjansen

Mie Mortensen

Minna Riddersholm Ryborg

Sille Hauge Amby Andersen

Sille Amalie Okholm Knutzen

 

Caleb Langsig Pedersen

Christian Riber Frederiksen

Daniel Munch Nielsen

Jeppe Sloth Jensen

Malthe Liestmann Kristiansen

Matias Nielsen

Mikkel Schultz Hjul

Mikkel Emil Nielsen

Philip Krogh Jørgensen

Philip Hilstrøm Sørensen

Silas Østergaard Nøhr

 

Konfirmation søndag 22. august kl. 11.00

Annika Dalgaard Slessing

Caroline Højris Jessen

Emma Marie Møller Thomsen

Johanne Frank Lorenzen

Laura Iversen

Laura Kristine Flyvbjerg Rosendahl

Marikka Anine Rasmussen

Mathilde Aanum Nygaard

Michella Lange Jensen

Rikke Lykke Knudsmark Jensen

 

Daniel Søndergård Knudsen

Emil Greszek

Emil Tarp Pedersen

Frederik Toft Bundegaard

Gustav Obling Rasmussen

Jonas Heedegaard Christensen

Jonas Vestergaard Christensen

Mads Hynkemejer Kjærgaard

Magnus Bjerg Guldager

Mikkel Mehl Mølgaard Lauridsen

Nicklas Solgaard Ørum

 

Konfirmation lørdag 28. august  kl. 9.00

Alma Slivsgaard Frederiksen

Amalie Langsig Rasmussen

Emma Andersen

Freya Deleuran Hansen

Kamma Esbjerg Bergholt

Karoline Brandsborg

Laura Bryø Elmelund Bendix

Maria Uldall Madsen

Nanna Bryø Elmelund Bendix

Sofie Margit Sønderup

Stine Sørensen

Victoria Thestrup Svender

                         

Bertram Hansen Rasmussen

Christian Dalgaard Bach

Emil Bæk Baisner

Gustav Linnet Søndergaard

Gustav Thøgersen

Kristoffer Sønderup

Mathias Siig

Patrick Michael Gemelcke Møller

Simon Emil Overgaard

Simon Linding Aagaard

 

Konfirmation søndag 29. august kl. 9.00

Caroline Gram Gadgaard

Emma Holm Madsen

Iben Friis Dalsgaard

Ida Gammelgaard Jessen

Isabell Benedicte Pedersen

Kathrine Gammeljord Brødsgaard

Klara Marie Farup Christensen

Louise Hatzis Kristiansen

Melanie Prostrup Feldt Jensen

Mille Bech Larsen

Pamela Jebor

Sofie Fibiger Thoning Jensen

Vilma Kristine Burgdorf Isaksen

 

Gustav Arnbjerg

Jeppe Knud Jensen

Joakim Terp Rasmussen

Mathias Arnt Thorup

Mathias Theilgaard Jensen

Mikkel Lygum Pedersen

Pelle Vestergaard Schmidt

Søren Uffe Holm Hansen

 

Konfirmation søndag 29. august kl. 11.00

Alberte Foldager Jochumsen

Anna Damgaard Clausen

Bjørk Marie Møller Mikkelsen

Cecilie Locht Karkov

Clara Margrethe Jensen

Helle Salman Petros Hanna

Ida Vindbjerg

Julie Kjær Madsen

Katrine Juhl Krogh-Jensen

Lærke Juhl Storgaard

Mathilde Stubkjær Harmsen

Mathilde Biltoft Nielsen

Mia Lovin Jensen

Stella Rahbæk Jensen

 

Christopher Stieper Nielsen

Jakob Bondrup Klostergaard

Laust Skov Rasmussen

Mads Uhre Hvelplund

Marcus Nørvald

Mathias Æbelø

Mikkel Ulsøe

Oliver Obel Jørgensen

Oliver Deigaard Sørensen

William Kristian Hildebrand Utoft

 

Lørdag 4. september kl. 10.00

Freja Ahlstrøm Jessen

Ida Lodahl Ellehage

Sakina Baglar Hansen

Sandra Christensen

 

Jeppe Wandy Trolle

Kim Anker Xian Knudsen

Mads Lau Grøndal

Mikkel Kaldahl Riis

Simon Vestergaard Aagaard Jakobsen

Theis Kragh Arildsen